Zakopane: co warto zwiedzić w sercu Tatr?

Zakopane to niewątpliwie jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów, którzy chcą spędzić wakacje w Polsce i to o każdej porze roku. To zimowa stolica kraju, która przyciąga miłośników sportu, wędrówek i błogiego odpoczynku w pięknych okolicznościach przyrody. Niewątpliwie możliwości spędzania czasu oferuje wiele. Jakie natomiast atrakcje Zakopanego należą do najpopularniejszych? Co warto zwiedzić w Zakopanem?

Poznaj 5 topowych atrakcji Zakopanego!

Zakopane z pewnością wywiera ogromne wrażenie swoimi naturalnymi walorami. Jednocześnie jest miejscem, w którym można posmakować typowo miejskich atrakcji. Kryje w sobie kilka szczególnie lubianych przez turystów miejsc. O to 5 miejsc, które z pewnością warto zwiedzić w Zakopanem:

Najpopularniejsza ulica: Krupówki!

Tego miejsca nie sposób, ominąć będąc w Zakopanem. Tutaj toczy się miejskie życie. To ulica pełna góralskich chat, sklepików i restauracji. To tutaj można spotkać słynnego misia polarnego, wypić grzańca oraz posmakować oscypków.

Najsłynniejsze wzniesienie: Gubałówka!

Na Gubałówkę możemy dostać się szlakiem pieszym, wyciągiem krzesełkowym lub kolejką linową. Na szczycie czekają liczne atrakcje: stragany, restauracja, czy też zjeżdżalnia grawitacyjna. Jednak największe wrażenie robi widok na panoramę Tatr i Zakopanego!

Monumentalna: Skocznia Wielka Krokiew.

Skocznie można zwiedzać z dołu, jak i wjechać na sam jej szczyt. W sezonie największą atrakcją są oczywiście zawody w skokach narciarskich, którym żyje całe miasto. Zdecydowanie wywiera ogromne wrażenie na zwiedzających Zakopane.

Największe i zachwycające jezioro w Tatrach: Morskie Oko!

Choć szlak prowadzący na Morskie Oko, znajduje się, kilkanaście kilometrów od Zakopanego to zazwyczaj znajduje się na liście miejsc do odwiedzenia przez zakopiańskich turystów. Przede wszystkim łatwo do niego dotrzeć z centrum miasta (busem). Przyjemny szlak prowadzi do najpiękniejszego jeziora Tatr, położonego na wysokości 1 395 m n.p.m To miejsce zachwyca o każdej porze roku!

Najważniejszych osobliwości Tatr Polskich: Dolina Kościeliska!

To kolejne miejsce zachwycające turystów w Zakopanem swoimi naturalnymi walorami! Jest doskonałym miejscem spacerowym i niezwykle tłumnie odwiedzanym. Nic dziwnego zachwyca o każdej porze roku i pozwala na spokojny, ale aktywny wypoczynek.

 

Możesz również polubić…