Nowoczesny hotel a tradycyjny hotel- w czym tkwi różnica?

Nowoczesne hotele, inaczej nazywane butikowymi to nic innego jak hotele o wysokim standardzie spełniające wyszukane i luksusowe potrzeby swoich gości. Choć wiele obiektów hotelowych szczyci się pięcioma gwiazdkami, tak naprawdę ich obsługa odbiega od obsługi hoteli butikowych. Można zadać sobie pytanie- nowoczesny hotel czym różni się od tradycyjnego? W tym artykule przedstawię Ci różnicę.

 

Przede wszystkim cena…

Wybierając ekskluzywny hotel trzeba liczyć się z wyższymi kosztami niż w przypadku wizyty w tradycyjnym obiekcie. W zależności od lokalizacji hotelu ceny kształtują się różnie. Można przyjąć, że doba hotelowa zaczyna się od 600zł. Jeśli chcesz skorzystać ze strefy wellness wówczas musisz się liczyć z wydatkiem co najmniej 2500zł.

Pamiętaj, że w hotelach luksusowych niewiele rzeczy zostaje wliczonych w cenę pokoju.

Konsjerż

Osoba na tym stanowisku musi posiadać kompetencje potwierdzone odznaką Les Clefs d’Or. Z reguły konsjerż udziela informacji turystycznych, ale także spełnia życzenia gości. Często jest osobą od zadań specjalnych, które czasem wymagają wszechobecnych kontaktów branżowych, by dane życzenie zostało spełnione.

Kamerdyner

To personalny asystent gościa hotelowego, który jest dostępny przez 24h. To właśnie do niego wykonuje się pierwszy telefon, jeśli zaistnieje jakiś problem. Przy wejściu do hotelu wita on gości i odprowadza do pokoju, często służy pomocą przy rozpakowaniu walizki. Może wyprasować koszulę, zamówić stolik na spotkanie biznesowe czy nawet wyprowadzić psa na spacer.

Limuzyna

Wiele nowoczesnych hoteli zapewnia transport z lotniska do hotelu limuzyną. W środku oczywiście można samemu ustawić sobie temperaturę dopasowaną do swojego ciała. Kierowca często daje znać obsłudze hotelowej, że jedzie z gościem do hotelu, gdzie czeka na niego kieliszek szampana na powitanie.

Housekeeping

To służba obsługi pięter. W luksusowych obiektach pokój gościa jest sprzątany codziennie. Służba wymienia ręczniki, odświeża łazienkę czy nawet zaściela łóżko. Pracuje w dzień jak i również w nocy.

Jak można zauważyć, obsługa luksusowego hotelu wygląda zupełnie inaczej niż w tradycyjnym obiekcie. Z przykrością jednak należy stwierdzić, że hotelom pięciogwiazdkowym uważanym za luksusowe, daleko do takiego ideału.

 

Możesz również polubić…