Co zobaczyć w Wietnamie?

Chciałbyś pojechać do Wietnamu, ale nie wiesz, co warto zobaczyć, które miejsca są obowiązkowymi punktami zwiedzania tego państwa? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, to ten artykuł został stworzony, aby pomóc Ci wybrać odpowiednie miejsca na wycieczkę po tym kraju.

Atrakcje Wietnamu

Będąc w Wietnamie, koniecznie trzeba się udać do stolicy tego kraju, czyli Hanoi. W tym mieście możemy podziwiać budynki (jeszcze z czasów kolonialnych), a także chodzić wąskimi uliczkami Starego Miasta, czyli Old Quarter. W Hanoi znajduje się również Cytadela Cesarska, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2010 roku. Kolejnym punktem na mapie zwiedzania jest Zatoka Ha Long (był tu kręcony film Avatar) położona w północnej części Wietnamu. Tutaj możemy podziwiać wysepki pokryte wapiennymi skałami. Szare skały idealnie komponują się z niebiesko-turkusową wodą i zieloną roślinnością. W zatoce istnieją również miejsca przeznaczone do kąpieli i biwakowania. Najlepiej wybrać się do zatoki we wrześniu lub w październiku, bo wtedy mamy zagwarantowaną idealną pogodę na jej oglądanie. Miasto, którego zdecydowanie nie można pominąć to Hoi An położone w środkowym Wietnamie i wpisane do rejestru zabytków światowego dziedzictwa UNESCO w 1999 roku. Jednym z najcenniejszych zabytków tego miasta jest Most Japoński, który został zbudowany przez przybyszy z Japonii. Jest to jedyny na świecie kryty most ze świątynią buddyjską. Miasto to cechuje niska żółta zabudowa ozdobiona lampionami w różnych kolorach. Jest tu możliwość zakupu rękodzieła lokalnych artystów, a także wycieczka łodzią po kanale rzecznym Warto również wybrać się do Delty Mekongu. To tutaj kwitnie handel na wodzie. Cechą charakterystyczna tego miejsca jest brunatna woda w rzece Mekong oraz zielone palmy, które się ku niej kłaniają. Poleca się przejazd wypożyczonym skuterem, aby podbić tę część Wietnamu.
Dzięki temu artykułowi Wietnam co zobaczyć już wiesz, gdzie należy się udać, będąc w tym kraju. Przedstawione miejsca są różnorodne i każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

 

Możesz również polubić…