Rodzaje wózków widłowych

Wózki widłowe sprawdzają się zarówno podczas prac magazynowych i działań w zamkniętych pomieszczeniach, jak i na otwartej przestrzeni. Istnieje kilka rodzajów tego sprzętu, a – chcąc uzyskać optymalne rezultaty pracy – należy dobierać typ pod kątem przeznaczenia wózka. Tylko wówczas efekty będą zgodne z zamierzeniami.

1. Wózki systemowe

2. Wózki do kompletacji zamówień

3. Wózki paletowe

Przed dokonaniem zakupu należy zweryfikować charakterystykę i specyfikę konkretnego wózka. Na tej podstawie można dobrać najbardziej odpowiednią maszynę.

Wózki systemowe

Wózki widłowe systemowe sprawdzają się zwłaszcza w sytuacjach, gdy dostępna przestrzeń wymaga maksymalnego wykorzystania. Przykładem mogą być magazyny wysokiego składowania lub wąskie przestrzenie, zwłaszcza jeśli dany model oferuje opcję obustronnego pobierania palet. Atuty tego sprzętu to przede wszystkim kompaktowość konstrukcji, precyzja sterowania i zwrotność. Wózki widłowe systemowe umożliwiają zarówno kompletację, jak i składowanie całych palet na regałach magazynowych.

Wózki do kompletacji zamówień

Wózki stworzone z myślą o kompletacji zamówień w szczególny sposób sprawdzają się w miejscach, gdzie niezbędny jest szybki i łatwy dostęp do towaru lub gdzie obsługiwany jest intensywny przepływ gromadzonych przedmiotów. Pozwalają one na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni poprzez umożliwienie magazynowania na poziomie drugiego, trzeciego lub wyższego regału oraz wygodny transport nawet w wąskich korytarzach i magazynach. Funkcjonalności dodaje wysoka zwrotność i sterowność wózka. W zależności od modelu dostępne są różne zakresy wysokości, wybierając zatem wózek z myślą o płynnym transporcie palet, należy zweryfikować warunki, w jakich sprzęt będzie działać.

Wózki paletowe

Wózki paletowe cechują się prostą budową i przystępną stroną techniczną, jednak mimo to w znaczny sposób usprawniają procesy w wielu przedsiębiorstwach o różnej wielkości. Sposób zastosowania wózków paletowych jest szeroki: ułatwiają załadunek i transport towarów w pomieszczeniach magazynowych i produkcyjnych, w sklepach, hurtowniach i warsztatach. Są łatwe w obsłudze i sterowaniu, a ich parametry przekładają się na łatwość operowania i stabilność podczas prac transportowych. Poszczególne modele różnią się między sobą wartością udźwigu, długością wideł, rodzajem zastosowanych kół i rolek. Wózki paletowe każdorazowo powinny być więc dobierane do przewidzianej dla nich roli.

Nowoczesne wózki widłowe wyposażone są w szereg funkcjonalnych udogodnień, dzięki czemu zapewniają dużą wydajność i bezpieczeństwo pracy.

 

Możesz również polubić…