Niskie ceny, czyste plaże i pyszne jedzenie? Odwiedź Bułgarię

Bułgaria i Polacy

Polacy kochają Bułgarię, co można zauważyć analizując popularność tego kierunku. Co jest tego powodem? Niskie ceny, piękne widoki, czyste plaże i pyszne jedzenie z pewnością działają na korzyść Bułgarii. Co warto zwiedzić? Kilka inspiracji znajdziesz w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

Bułgaria zwiedzanie

Przebywając w Bułgarii, warto odwiedzić miejsca takie jak:

  • Sofia – stolica Bułgarii to oczywiście bardzo dobre miejsce do zwiedzania. Jest tam wiele zabytków, restauracji z pysznymi lokalnymi specjałami i liczne atrakcje turystyczne. W stolicy Bułgarii każdy znajdzie coś, co spowoduje, iż wypoczynek będzie udany.
  • Pasmo Górskie Pirin – jesteś fanem odpoczynku w otoczeniu pięknej przyrody? To właśnie najlepsza propozycja dla Ciebie. Skaliste turnie, lasy świerkowe, czyste jeziora i niezatłoczone szlaki – brzmi dobrze, prawda?
  • Rilski Monastyr – Bułgarzy uważają to miejsce za świętość. Zostało wpisane na listę UNESCO. Co można tam zobaczyć? Przede wszystkim freski, które zdobią ściany głównej cerkwi.
  • Kopriwsztica – czyli miasto nazywane skansenem. Wąskie uliczki i zabytkowe domki sprawiają, że można poczuć tutaj prawdziwie historyczny klimat.

Ważne informacje

Aby wyjechać do Bułgarii nie potrzeba wizy. Wystarczy aktualny dokument, paszport oraz dowód osobisty. Korzystając z wc na stacji benzynowej poza regionami turystycznymi, możesz się zdziwić. Często bowiem nie spotkasz tam tradycyjnej ubikacji, ale dziurę w podłodze.
Jeśli planujesz wynajęcie auta, możesz być spokojny. W Bułgarii obowiązuje bowiem ruch prawostronny.
Napiwki w Bułgarii nie są obowiązkiem, zależą jedynie od dobrej woli klienta. Jeśli jednak decydujesz się go podarować, warto zostawić minimum 10% wartości rachunku. Napiwki warto zostawiać również osobom sprzątającym, a także taksówkarzom.
Jeśli szukasz komfortowego noclegu, warto zwrócić uwagę na ofertę miejsc: Bonita Beach, Perla, Gradina, Shipka.

 

Możesz również polubić…