Czas wymienić akumulator w samochodzie – tanie akumulatory Kraków

Moment, w którym pojemność akumulatora spada sięga 50 procent to czas, w którym trzeba go wymienić na nowy. Dzieje się tak zazwyczaj po około 4 latach użytkowania. Warto o tym pamiętać, bo akumulator jest bardzo istotnym elementem w wyposażeniu auta. Bez niego nie ma mowy o rozruchu samochodu. Bez dobrego akumulatora niemożliwe jest też skorzystanie z oświetlenia auta i elektroniki.

Wymiana akumulatorów samochodowych jest konieczna w momencie, gdy znacznie spada ich wydajność. Z biegiem czasu i eksploatacji spada ilość elektrolitu, akumulator traci swoją fabryczną pojemność elektryczną, dochodzi w nim do zwarć, opadu masy czynnej i zasiarczenia. Jeśli kierowca ignoruje niepokojące objawy, powinien liczyć się z tym, że pewnego dnia nie uruchomi swojego samochodu. Warto więc systematycznie sprawdzać, jaki jest stan naładowania akumulatora.

Jeśli zakup nowego akumulatora stanie się koniecznością, dobrze jest zwrócić uwagę na kilka elementów: rodzaj akumulatora, jego napięcie i pojemność, prąd rozruchu, kształt i bieguny, producenta i datę zalania. Kraków ma wiele sklepów, które oferują tanie akumulatory odpowiadające potrzebom każdego auta.

Możesz również polubić…