Trzeba pamiętać o regularnej dezynfekcji klimatyzacji samochodowej – serwis Wrocław

Co oprócz komfortowego podróżowania w chłodnym wnętrzu auta, gdy na zewnątrz panuje upał może dać klimatyzacja samochodowa? Zimą pomoże odparować szyby, a bez względu na porę roku może ona być siedliskiem niebezpiecznych dla zdrowia człowieka bakterii i grzybów.

Dezynfekcja klimatyzacji samochodowej jest niezbędnym elementem serwisowania auta z takim wyposażeniem. O regularnych zabiegach gruntownego czyszczenia instalacji należy pamiętać ze względu na zdrowie. Autoklimatyzacja stwarza idealne warunki bytowe dla różnego rodzaju bakterii i grzybów. Niestety, nie nale4zą one do mikroorganizmów przyjaznych człowiekowi. U wielu ludzi wywołują alergie. Mogą też przyczynić się do rozwoju chorób.

Specjaliści zalecają, by dezynfekcję klimatyzacji przeprowadzać raz na rok. Wskazane jest, by zająć się tym w okresie wiosny. To najlepszy moment, by pozbyć się wszystkiego, co zagnieździło się w instalacji zimą i jesienią, które cechują się dużą wilgotnością powietrza. Wrocław ma wiele serwisów samochodowych, które świadczą taką usługę. Na wizytę u specjalistów od oczyszczania kanałów wentylacyjnych w aucie najlepiej jest umawiać się po ostatnim w sezonie śniegu.

Możesz również polubić…