Akumulator się zużywa – zasiarczenie akumulatora. Akumulatory Trzebinia

Żaden samochód nie będzie funkcjonował bez akumulatora. To podstawowa wiedza każdego kierowcy. Nie wszyscy wiedzą jednak o tym, że o akumulatory trzeba w odpowiedni sposób dbać. Bez tego żaden nie posłuży długo.

Za zużywanie się akumulatorów odpowiedzialne są procesy fizyczne i chemiczne zachodzące wewnątrz baterii. Dzieje się to głównie na płytkach i w elektrolicie, którym wypełniony jest ona wypełniona. W momencie, gdy dojdzie do wytworzenia się kryształów siarczanu ołowiu, następuje zasiarczenie akumulatora. Jest to problem, którego łatwo jest uniknąć. Trzeba jedynie pamiętać i pilnować, by nie dochodziło do całkowitego rozładowania baterii. Należy więc przestrzegać m. in. bezskutecznych prób uruchomienia silnika w aucie i pozostawiania samochodu na postoju z włączonymi światłami.

W sytuacji, gdy moc akumulatora wyraźnie spadła i grozi mu rozładowanie, ratunkiem może być ładowarka. Jest to gadżet, który warto mieć przy samochodzie. Trzebinia ma sklepy z asortymentem motoryzacyjnym. Ładowarki do akumulatora należy szukać właśnie w ofertach tego typu placówek. Producenci wypuszczają na rynek modele, wśród których bez problemu znajdzie się odpowiednia do każdej baterii.

Możesz również polubić…