Praca, która nie hańbi

Bardzo często spotkać się można z powiedzeniem, że żadna praca nie hańbi. Choć każdy się z tym raczej zgodzi, prawdą jest, że niektóre zajęcia nie cieszą się dobrą sławną, wbrew rzeczywistości. Warto więc przybliżać prawdziwe oblicze niektórych zawodów, dzięki czemu nie pozostaną one na marginesie i oprócz szacunku zyskają także poparcie wśród ludzi. Każda praca na rzecz społeczeństwo i wyższego dobra jest potrzebna i nie powinna być traktowana jako wstydliwa lub upokarzająca.

Śmieciarz

Zawód śmieciarza nie kojarzy się nikomu z prestiżem i dużym szacunkiem. Jednak to właśnie wywóz odpadów Poznań, Gdańsk, Wrocław, Warszawa i wszystkie inne większe lub mniejsze miasta traktują jako priorytet. Wywóz śmieci to bardzo odpowiedzialne i niezwykle potrzebne zajęcie, którego nie da się przecenić. Wbrew twierdzeniom wielu ludzi, nie jest to praca brudna i szczególnie ciężka. Aby otrzymać prace jako śmieciarz trzeba się także wykazać i przedstawić z jak najlepszej strony. Dlatego też wielu młodych kierowców, którzy otrzymują kwalifikacje na prowadzenie dużych maszyn lub bycie operatorem, stara się o posadę w zawodzie śmieciarza. Jest to także szansa na interesujące i naprawdę satysfakcjonujące zarobki, których bardzo często nie można otrzymać nawet po wielu latach przepracowanych w zawodzie, który traktowany jest przez społeczeństwo jako znacznie bardziej prestiżowy. Jest to z pewnością sytuacja nietypowa i podczas całego procesu poszukiwania nowej pracy, nie należy kierować się wyłącznie opinią społeczeństwa i ogólno pojętym prestiżem stanowiska.

Ekspedientka

Zawód ekspedientki to jeden z najbardziej niedocenianych i jednocześnie traktowanych bardzo niesprawiedliwie w całym społeczeństwie. W powszechnej opinii, ekspedientki to osoby niewykształcone i proste w obycie. Dodatkowo praca ta nie jest niestety dobrze płatna i coraz mniej osób decyduje się na jej wykonywanie na stałe. Faktem natomiast jest, że bez ekspedientki sprawdzającej się na swoim stanowisku bez żadnych zarzutów, nie byłby w stanie funkcjonować żaden sklep. Zarówno małe sklepiki wiejskie czy osiedlowe, jak i duże dyskonty i markety. Każde z tych miejsc potrzebuje odpowiedzialnej i niezawodnej ekipy, która wykonywać będzie na co dzień ciężką i ważną pracę. Ogromnym minusem tej pracy jest również konieczność stykania się z ogromną ilością klientów każdego dnia, z których pojedyncze osoby bywają bardzo nieprzyjemne. Niewybredne żarty lub wulgarne wyzwiska są dla ekspedientek codziennością i bardzo skutecznie zniechęcają je do sumiennej pracy w swoim miejscu zatrudnienia. Dlatego też warto zastanowić się nad sprawiedliwością i rzeczywistym obrazem pracy w sklepach, ponieważ z perspektywy pracowników jest to zupełnie inny obraz, niż od strony klientów.

Artykuł powstał dzięki https://vectrum.pl/

Możesz również polubić…