Wzmożona Potliwość

Wzmożona potliwość czyli hiperhydroza, nie jest najprzyjemniejszym odczuciem i jeśli nie stoisz właśnie przed ważnym egzaminem lub prezentacją w pracy, a mimo to masz problem z wylewającym się z Ciebie potem to nie powinieneś lekceważyć tego problemu.
Pocenie ma między innymi za zadanie oczyszczanie organizmu woda mineralna dobrej jakości pita w odpowiedniej ilości oraz dieta bogata w warzywa i owoce może ograniczyć wydzielanie toksyn z potem, bądź oczyścić nasz pot z toksyn co pozbawi go intensywnej woni.

 

Chlorek glin, substancja ta również pomoże nam w walce z nadmierną potliwością, większość dostępnych na pólkach sklepowych antyperspirantów oraz środków blokujących pocenie, zawiera ten właśnie związek chemiczny, musimy jednak pamiętać iż w tym wypadku podstawą jest zadbanie o naszą higienę osobistą.
W przypadkach mocnych objaw wzmożonego pocenia nie spowodowanego brakiem higieny czy dużą zawartością toksyn w naszym organizmie skutecznym rozwiązaniem może okazać się zabieg chirurgiczny. W przypadku potliwości pach wykonuje się zabieg wyłyżeczkowania pachowych gruczołów potowych, co zazwyczaj rozwiązuje nasz problem.

Możesz również polubić…