Nadajnik radiowy w motocyklu – idealne zabezpieczenie przed kradzieżą!

Motocykl z uwagi na swój niewielki rozmiar jest dosyć prosty do kradzieży – wystarczą 2-3 silne osoby, które wciągną go na pakę auta i ślad po nim ginie. Oczywiście można stosować różnego rodzaju zabezpieczenia mechaniczne – łańcuchy, blokady na tarcze hamulcowe, kotwy czy dodatkowe alarmy. Prawda jest jednak taka, że większość złodziei potrafi je rozbroić w mgnieniu oka. Nie ma też co liczyć na pomoc przechodniów – w codziennej gonitwie mało komu przyjdzie do głowy, aby zweryfikować czy ktoś odcina łańcuch od swojego, czy też cudzego motocykla.

Na szczęście można zamontować w motocyklu pewniejsze zabezpieczenie przed kradzieżą niż blokadę mechaniczną – nadajnik radiowy. Jak to działa? Jaki nadajnik będzie odpowiedni do motocykla? Zapraszamy do lektury!

Nadajnik radiowy jako zabezpieczenie w motocyklu – jak działa?

Na początek należy wyjaśnić jedną kwestię – nadajnik radiowy i GPS to dwie różne rzeczy. GPS służy do ustalenia bieżącego położenia pojazdu oraz jego monitoringu. Natomiast nadajnik radiowy jest umieszczany w motocyklu tylko w celu jego zabezpieczenia przed kradzieżą. Jego niewielki rozmiar pozwala na montaż w miejscu niewidocznym dla postronnego oka. Dopóki właściciel pojazdu nie zgłosi kradzieży, nadajnik pozostaje uśpiony – nie nadaje żadnego sygnału, a tym samym nie śledzi użytkownika.

Natomiast po zgłoszeniu kradzieży motocykla urządzenie zostaje wybudzone i zaczyna nadawać fale radiowe. Ekipa poszukiwawcza wyposażona w specjalne odbiorniki namierza sygnał, a następnie lokalizuje położenie pojazdu. W tym momencie warto dodać, że nadajnika radiowego nie da się zagłuszyć – w przeciwieństwie do sygnału GPS. Złodziej może przewozić motocykl w kontenerze, umieścić go w garażu lub podziemnym parkingu, a i tak nadal będzie można go namierzyć.

Po zlokalizowaniu położenia motocykla, ekipa poszukiwawcza wkracza na miejsce wraz z policją, aby odzyskać pojazd. W całej akcji bardzo ważnym aspektem jest czas reakcji właściciela na kradzież – im szybciej ją zgłosi, tym większe prawdopodobieństwo, że złodzieje nie zdążą rozebrać go na części, a tym samym zostanie odzyskany cały i zdrowy.

Nadajnik radiowy do motocykla – jaki wybrać?

Nadajnik radiowy do motocykla powinien przede wszystkim mieć niewielki rozmiar – w maszynie jest dość mało miejsca, a powinien pozostać niewidoczny dla złodzieja. Drugą ważną kwestią jest zasięg działania – kraj jest minimalną powierzchnią, a jeśli zdarza Ci się robić wycieczki za granice, dobrze aby obejmował także Europę. Warto także sprawdzić skuteczność proponowanego nadajnika – to najlepiej oddaje jego wartość.

Wszystkie powyższe posiada system radiowej lokalizacji pojazdów po kradzieży https://ikol.pl/baza-wiedzy/system-radiowy-ikol-svr/IKOL SVR. Skradzione pojazdy udaje się odzyskać w 98% przypadków, a średni czas odzyskania to około 24 godziny. Centrum Operacyjne IKOL, które przyjmuje zgłoszenia na temat kradzieży działa 24/7, dzięki czemu właściciel nie musi się martwić o dostępność zabezpieczenia.

Jeden z wariantów posiada także opcję, dzięki której można skrócić czas reakcji na kradzież. Mowa o IKOL SVR Alarm, które posiada możliwość uzbrojenia dodatkowego alarmu poprzez zintegrowaną aplikację mobilną IKOL Tracker. Za każdym razem, gdy nastąpi nieautoryzowany ruch motocykla albo próba odholowania, użytkownik dostaje powiadomienie (SMS-em, mailem lub w aplikacji mobilnej) o zdarzeniu. Dzięki temu może niezwłocznie zweryfikować czy motocykl faktycznie zniknął.

IKOL SVR – sprawdź pełną ofertę!

Wśród wariantów IKOL SVR znajdują się jeszcze dwa inne, które mogą być zamontowane w motocyklu – Standard oraz Sky. Jeśli chcesz zobaczyć pełną ofertę, a także poznać wszystkie możliwości systemu radiowej lokalizacji pojazdów, sprawdź stronę IKOL – znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje.

Możesz również polubić…